Останні новини

Показувати за період:

Всі новини
  • Всі новини
  • Останій місяць
  • Останні 3 місяці
  • Останні 6 місяців
  • Останній рік
Олива (масло) для генератора така ж як і для автомобіля?
02.01.2023

    Не буду описувати чому генератор в нашій країні став популярним, скажу тільки, що
враховуючи його важливість в нашому житті, необхідно надати йому відповідний догляд та
обслуговування. Справу вибору та монтажу залишимо електрикам, натомість поділимось своїм
досвідом з підбору змащувальних матеріалів. Перш за все, при виборі масла варто звернути увагу на
рекомендації виробника, адже саме він диктує вимоги до свого продукту та вказує тип масла, клас
в’язкості, клас якості, термін заміни.  
    Якщо вести мову про побутові бензинові електрогенератори потужністю від 1 до 7,5 KW то в
більшості виробники рекомендують всесезонні мінеральні масла класу в’язкості  по SAE 10W/30,
класу якості по API не нижче SE, або вищим (чим друга літера буде дальше від початку латинського
алфавіту, тим клас якості є вищим, наприклад SF,SG і т.д.). Чи можна використовувати в них такі ж
оливи, як і в двигунах автомобіля? Для відповіді розглянемо відмінності:


Двигун
електрогенератора
автомобіля
Тип двигуна
стаціонарний
рухомий
Система охолодження
повітряна
водяна
Тип охолодження
циркуляційний
примусовий
Система змащування
картерне мащення розбризкуванням
примусова (масляний насос)
Період заміни
Час, 20-100 мотогодин
Пробіг, 7-30 тис.км


    Конструктивні відмінності двигунів спричиняють відмінності олив (масел) для них. Оскільки  двигун
електрогенератора отримує менше охолодження, тобто нагрівається більше, відповідно і масло має
вищу температуру, а при тривалому використанні може втрачати свої початкові властивості, зокрема
в’язкість. Враховуючи це і те що система змащується не за допомогою насосу, а розбризкуванням
можна припустити, що олива призначена для роботи в інших режимах може, за певних умов,
призвести до граничного тертя і відповідно нести загрозу зниження моторесурсу двигуна, його
передвчасного зношування та навіть аварії.
    Доводилось часто чути, як при виборі масла користувачі оперують виключно в’язкістю оливи,
наприклад 10W/30, але не враховують інших вимог до цієї рідини. Наприклад, класом якості чи тим,
що олива повинна бути мінеральною (найкраще підходить до змащування розбризкуванням) чи
синтетичною.
    Більше подібні до себе оливи до двигунів електрогенераторів та чотиритактних двигунів мотоциклів,
аніж автомобілів.
    Окрім того варто сказати, що наведене вище не стосується потужних дизельних чи газових
генераторів, як і двотактних двигунів (коли масло розчиняється в паливі).
    Висновок. Якщо для вас важливо щоб резервне електроживлення не приносило несподіванок,
дотримуйтесь рекомендацій інструкції з експлуатації та/або звертайтесь за консультацією до
спеціалістів з питань, які можуть викликати у вас сумніви.


З повагою
Петро Король

Чим керуватись при виборі омивача для скла?
08.02.2022

Серед переглянутої нами інформації про омивачі практично немає таких, які б давали пересічному водієві чіткі вказівки, чим саме керуватися при виборі цих рідин.

Основними характеристиками, які подають виробники  часто є колір, запах та інші не такі суттєві чинники. То які ж ознаки, перш за все, є вирішальними при виборі омивача скла? Основною функцією рідини для чищення є забезпечення хорошої видимості за різних погодніх умов для безпечної та безаварійної подорожі. У залежності від природніх умов їх можна поділити на: літні  (з t◦ кристалізації до 0◦С) та зимові (з t◦ кристалізації нижче 0◦С). Вимоги до літніх та зимових рідин, з огляду на характер можливого забруднення скла, суттєво відрізняються. Адже літом з лобового скла автомобіля найважче змиваються залишки комах, продуктів життєдіяльності птахів, рослин та ін. У цьому випадку є необхідність вмісту в рідині для омивання поверхнево-активних речовин (ПАР), які ефективно розчиняють та змивають білок, тощо.

Зимою ж причиною забруднення є сіль, продукти розпаду речовин для боротьби з обледенінням (розчини гліколів та/або гліцеринів). У цьому разі необхідно у складі рідин мати спиртові розчини з меншими, аніж у літніх ПАР, але таких, які б не замерзали при tдалеко нижче 0◦С. Якщо, у випадку з літніми омивачами, ми можемо більше керуватися нашими вподобаннями  щодо кольору та запаху (для омивання скла автомобіля не мають жодного значення), то зимою склад повинен бути іншим і основною складовою повинні бути спирти – етилові, ізопропилові та/або, як виняток, метиловий    (заборонений в Україні для використання в омивачах). Найкращим за характеристиками, але одночасно і найдорожчим є етиловий спирт, то на практиці найпоширенішою є суміш ізопропилового та етилового спиртів.

Оскільки усі спирти під час нагрівання (чого не уникнути в близькості до двигуна внутрішнього згорання) утворюють кислоти, необхідна присутність в складі омивача компонентів, які нейтралізують їх дію та не пошкоджують лакофарбове покриття, елементів ущільнення й самих щіток очищення. З цієї ж причини не варто заливати у бачок для омивання скла горілку, особливо в автомобілях обладнаних системою омивання камер, які під дією «оковитої» можуть помутніти і втратити свою прозорість.

Інформація про склад повинна міститися на етикетці продукту, але на ній ми не знайдемо, на жаль, інформації про інші важливі для безпеки характеристики рідини. Однією з них є, так звана, змочуваність, тобто площа контакту рідини з поверхнею скла. По-перше, чим вона вища, тим рідина міцніше «чіпляється» за поверхню, чинить більший опір спробі усунення, а відповідно стягає з собою більше  нечистот. По-друге висока змочуваність не створює високого спотворення зображення, шляхом накладання капель одна на одну. Таке спотворення може мати істотний вплив на безпеку руху в умовах швидкісної їзди, коли водієві необхідно з точністю визначити відстань до об’єкта, що рухається. Для порівняння: змочуваність якісної  та неякісної рідин може відрізнятися навіть у 35 разів.

Запах не повинен бути вирішальним при виборі рідини, адже це одна з технічних рідин, як, наприклад, паливо, і не може пахнути оранжереєю. Крім того метанол та етанол, практично одинакові на смак, але дія на організм людини серйозно відрізняється,а при сьогоднішньому асортименті різного роду «віддушок» їх не так й складно замаскувати.

Змочування - явище взаємодії рідини з твердим тілом. Мірою змочування є кут між твердою поверхнею і поверхнею рідини у точці дотику  кут змочування. Він може коливатися від 0° до 180°. Коли цей кут менший за 90°, то кажуть, що рідина змочує поверхню, і навпаки, якщо кут більший за 90°, то поверхня називається незмочуваною. Оптимально підібрана змочувальність та поверхневий натяг рідини позволяє прекрасно змивати скло після 2-3–х  раз проходження щіток.Погана Середня Добра

                                   Змочувальність рідин для миття скла


Отож, якісна рідина для омивання автомобільного скла повинна бути підібрана у відповідності до сезону, не містити, або не значно містити, шкідливі засоби, які можуть вдихатися водієм та пасажирами, мати відповідну змочуваність, не псувати лакофарбове покриття, гумові та полімерні компоненти автомобіля.


Статтю підготував

Петро КОРОЛЬ

Новинки у лінійці зимових омивачів від ЛОКО
11.01.2022

Компанія ЛОКО пропонує Вашій увазі новинки в асортименті зимових омивачів

Омивач зимовий -12o та -22o.

Призначений для вітрового скла, фар і вікон. Ефективно видаляє дорожній бруд, маслянисту плівку і сіль. Запобігає замерзанню і пошкодженнню системи омивання. Комплекс ізопропілового спирту з моноетиленгликолем зменшує випаровування і перешкоджає виникненню "ефекту замерзлого скла". За рахунок того, що змочуваність омивача = 33 - ефективно очищає без смуг і мазків, забезпечує кращу і більш безпечну видимість в складних зимових умовах. Зимовий омивач ЛОКО не зашкодить хрому, лаку, гумі і пластиковим деталям і є безпечним для полікарбонатних фар. Має приємний запах.Привітання з Різдвяними та Новорічними святами від усієї родини ЛОКО
24.12.2021

Найщиріші вітання з Новим 2022 Роком та Різдвом Христовим!

Нехай у цьому році, як і завжди, Різдвяні свята дарують нам радість і любов, вселяють в наші серця тепло та надію.

Нехай у 2022 році Вас супроводжує віра в успіх, зявляються нові ідеї та нові можливості для їх втілення.

Нехай світло Різдвяної зірки принесе всім нам мир, добро і благополуччя.

Міцного здоровя, радості кожного днядобробуту, чудового новорічного настрою та родинного затишку!

НОВІ ОЛИВИ В ЛІНІЙЦІ PLATINUM Max Expert
28.10.2021

Моторні масла класу якості ACEA A3 / B4 є одними з найпопулярніших. Тому, щоб задовольнити очікування покупців, пропозиція продукту ORLEN OIL, на додаток до вже існуючого напівсинтетичного масла в класі в’язкості 10W-40, впроваджує новий повністю синтетичний продукт в класі в’язкості 5W-30.


PLATINUM Max Expert A3 / B4 5W-30 — це синтетичне всесезонне моторне масло, розроблене на основі високоякісних базових масел і належним чином підібраних присадок. Забезпечує найвищу довгострокову продуктивність і захист двигуна за будь-яких умов експлуатації. Це гарантує легкий запуск холодного двигуна, його оптимальне змащування та відмінні параметри масла протягом усього періоду між замінами.


PLATINUM Max Expert A3 / B4 5W-30 призначене для цілорічного використання, особливо для бензинових і дизельних двигунів з безпосереднім уприскуванням, які зустрічаються в сучасних легкових і легких комерційних автомобілях. Це масло також підходить для двигунів з турбонадувом. Його також можна успішно використовувати в автомобілях, для яких виробник рекомендує масло класу в’язкості та класу якості, зазначеного в описі продукту.

PLATINUM Max Expert A3 / B4 5W-30 було офіційно схвалено для Volkswagen Standard 502 00 VW Standard 505 00, а також для автомобілів Daimler AG, на які поширюється специфікація MB-Approval 229.3.

Нові оливи в лінійці PLATINUM ULTOR
09.08.2021

Асортимент продукції ORLEN OIL поповнився новою оливою в сегменті олив для вантажних авто - PLATINUM ULTOR FUEL ECONOMY 5W-30.


    Це сучасна, синтетична, а також паливно - заощаджуюча олива для дизельних двигунів. Вона була запроектована з думкою про ще більше запобігання  окисненню в камері згорання двигуна, а також від втрати в’язкості оливи внаслідок зрізу і насичення повітрям. Продукт рекомендований для сучасних дизельних двигунів, які оснащені системою вибіркового каталітичного зменшення (SCR), фільтром постійних частинок (DPF)  або системою рецеркуляції відпрацьованих газів (EGR). PLATINUM ULTOR FUEL ECONOMY 5W-30 рекомендований для дизельних двигунів, які працюють з високим навантаженням, зокрема, у вантажівках, автобусах, а також в будівельній техніці. Технологія оливи була опрацьована з думкою про двигуни найновішого покоління, в яких виробник рекомендує використання змащувальних матеріалів класу якості API: FA-4 та низький HTHS .

   Продукт володіє дуже добрими змащувальними властивостями, завдяки яким ще краще виконує ефективне змащування двигуна в будь-яких умовах експлуатації та гарантує менше споживання палива. Цю залежність ми можемо побачити на графіку, який подано нижче:


     PLATINUM ULTOR FUEL ECONOMY 5W-30 був спроектований  з думкою від окиснення в камері згорання. А також втратою в’язкості  оливи внаслідок зрізання наповітрення. Досконалі антиокислювальні властивості представлені у наступному графіку:

    PLATINUM ULTOR FUEL ECONOMY 5W-30 - це гарантія надійності роботи двигуна у будь-яких умовах експлуатації. Проведений тест Mercedes-Benz OM501LA, який стосується зношування окремих елементів двигуна, підтвердив високу якість оливи.Святкуймо 29 років компанії "ЛОКО" разом
05.07.2021

15 липня 2021 року виповнюється 29 років із Дня заснування фірми ЛОКО.

З нагоди святкування Дня народження компанії ЛОКО хочемо привітати з черговим етапом перемог. Щиро бажаємо нашій компанії ще довгих літ успішної діяльності, прибутковості і процвітання.

Дякуємо усім нашим клієнтам за роки плідної співпраці, що, незважаючи ні на що, лишаєтеся нашими друзями і партнерами.

У зв'язку з цим, п'ятниця - 9 липня буде ВИХІДНИМ. Компанія ЛОКО продовжить свою діяльність 12 липня.


Авто з Америки, а масло звідки?
25.05.2021

За декілька останніх років імпорт вживаних автомобілів в Україну створив істотний вплив на перерозподіл авторинку і, звичайно, не на користь офіційних дистриб’юторів. Велика кількість ввезених авто припадає на техніку із США та Канади. Відповідно, виникає кілька питань, які стосуються ремонту та їхньої фахової експлуатації, адже існують певні відмінності, як в конструкції двигунів в умовах їхньої експлуатації, так і ряду суб’єктивних причин. Одним з таких питань є правильний підбір експлуатаційних рідин, зокрема, змащувальних матеріалів. На щастя, сьогодні ми живемо в світі, де практично все уніфіковано і стандартизовано в глобальних масштабах, не винятком є норми і вимоги до змащувальних матеріалів. Існує кілька міжнародних організацій які стандартизують основні вимоги до якості та в’язкості, а точніше формують, так звані, клас якості та клас в’язкості. Коротко про основні з них. Найпоширенішими організаціями які присвоюють клас якості є:

 API (American Petroleum Institute) Американський Інститут Нафти, стандарт, який використовує маркування двох літер. Перша вказує на призначення за типом двигуна, S (Service) – для двигунів з іскровим запалюванням, C (Commercial) – для дизельних двигунів і, власне друга вказує на якість: чим далі буква від початку алфавіту, тим якість є вищою.


ACEA – (Асоціація європейських виробників автомобілів) європейський стандарт використовує маркування з літер та цифр. Літера вказує на призначення за типом двигуна, а цифра на редакцію. A - масла для бензинових двигунів, B - масла для дизелів легкових автомобілів і малого комерційного транспорту, C - масла зі зниженим вмістом золоутворюючих елементів, E - масла для важких комерційних вантажівок.


ILSAC (International Lubricant Standartization and Approval Committee) Міжнародний Комітет з Стандартизації і Апробації Моторних Масел - організація, створена спільно американською та японською асоціаціями виробників автомобілів. Займається виключно моторними маслами, нагадує API, але висуває до масла підвищені вимоги з енергозбереження та екологічності.


Організацією, яка ділить масла за в’язкістю і присвоює їм відповідні класи є SAE (Society of Automotive Engineers) Товариство Автомобільних Інженерів. Практично єдина організація такого роду, тому в разі придбання автомобіля з-за океану до класів в’язкості запитань, як правило, не виникає. Їх слід підбирати в залежності від умов експлуатації і рекомендацій виробника, тоді як з класами якості їх безліч. Наприклад, як знайти в Європі відповідний аналог масла, яке вказане виробником в Америці, коли його замінити і т.д.? І це зрозуміло, адже для пересічного американця, як правило, є нормальним змінити моторне масло через 7 тис. миль, в той самий час для європейців вже є нормою заміна масла в двигунах легкових авто через 20-30 тис.км., а у вантажівках періоди заміни можуть бути після 90-160 тис.км пробігу.


Приблизна відповідність між класами ILSAC та API:

            ILSAC GF-1 – API SH;

        ILSAC GF-2 – API ;

        ILSAC GF-3 – API SL;

        ILSAC GF-4 – API SM.

На що ж варто звертати увагу?

Перш за все, читайте розділ рекомендованих до застосування рідин в інструкції з експлуатації авто та спробуйте знайти відповідники, опираючись на клас якості та клас в’язкості, умови експлуатації. Але якщо виявиться, що це не буде простим завданням (без сумніву для більшості водіїв), тоді необхідно звернутися за консультацією до спеціалістів. Бажано до справжніх, тобто до тих котрі вміють прочитати паспорт якості з фізико-хімічними показниками масла, але не до тих, хто часто приховує свою необізнаність за вивісками відомих брендів зі словами, наприклад,  «візьміть ось це, відома марка, всі купують» і т.д. Переконані, що вашому двигуну однаково, більш відома це марка чи менш, важливо, щоб олива виконувала своє завдання конкретно у вашому двигуні, не викликала граничного тертя, сприяла достатній компресії, ефективно відводила тепло, боролася з небажаними залишками згорання палива, призводила до економії палива і, як мінімум, не скорочувала йому ресурс. Простіше кажучи, була інтегрованою частиною саме конкретно вашого двигуна. Бажаємо успіхів!

Зі святом Великодня!
27.04.2021

Великдень – це велике свято, коли на порозі стоїть прекрасна Весна і несе нам свої мрії та надії. День, коли світиться радість в очах, і яскраве сонечко шле свої ласкаві промені на землю.

Вітаємо Вас з Христовим Воскресінням! Нехай це величне свято наповнить серце світлими почуттями надії і любові, дарує щастя і добро. Нехай ваше життя оновиться разом із приходом весни, а почуття світлої радості ніколи не покидає душу.
Турбулентність на ринку базових олив
07.04.2021

      Українська асоціація виробників мастильних матеріалів “МАСМА” повідомляє про гострий дефіцит базової оливи в Україні, котрий призвів до постійного росту цін на базові компоненти і на підсумкову вартість продукції мастильної галузі. Експерти назвали дану ситуацію «Кризою мастильної галузі світового рівня». 


Починаючи з жовтня 2020 року, на нафтовому ринку відбулась тенденція небувалого росту цін на базові оливи. Протягом 6 місяців ( від жовтня  2020 року по березень 2021 року) ціни на базу I і II групи в цілому виросли майже на 70%.  Лише в лютому 2021 року ріст ціни порівняно з січневою склав 10%. Це призвело до того, що українським виробникам мастильної продукції на лютневих тендерах вдалось закупити не більш, ніж 25% від звичайного об’єму. Чверть об’єму за ціною вийшла дорожчою, ніж 100 %-ий об’єм за аналогічний період минулого року. Ціни на базове масло ростуть від тижня до тижня: якщо 22 січня 2021 року для представників мастильної галузі, які купують базову оливу на умовах fob Black Sea і fob Baltic Sea, до яких відноситься і Україна, ціна за 1 тонну SN500 становила 740 доларів, то станом на 29 січня 2021 року його вже становила 780 доларів. У той же час, для країн Азії це ж масло вже коштувало більше 1000 доларів.  На момент створення цієї статті ціна на деякі оливи І базової групи склала більше, ніж 1500 $/т.  

Свою роль у січневому підвищенні цін на базові оливи у І кварталі 2021 року зіграло і техобслуговування нафтопереробних заводів. Це є ще одним фактором, який обумовлює дефіцит на базові масла на початку 2021 року.  

Зокрема заплановані техобслуговування наступних НПЗ:

Назва компанії                          Країна                          Термін зупинки

Lukoil                                                      Росія                                Кінець лютого-березень

Repsol                                                     Іспанія                              Січень-лютий-березень

Gazprom                                                   Росія                                Лютий-березень

LOTOS                                                   Польща                             березень

Total                                                        Франція                             До середини квітня

Gruppa ORLEN                                       Польща                             Квітень-травень

Petrogal                                                  Португалія                          Повністю закривається

Neste                                                       Фінляндія                           Весь ІІ квартал

SK                                                          Південна Корея                   Березень-квітень

Турпаше                                                 Туреччина                           Лютий

     Обмеження регіональної торгівлі в Південно-Східній Азії в міру поширення інфекції та падіння попиту на сировину, яке включало сиру нафту і базові оливи (на Китай припадало майже 40% світового виробництва нафтохімічних продуктів і споживалося більше 13% нафти) стало однією з складових падіння світових цін на нафту, що вплинуло на нафтопродукти і їх похідні. Європейський, близькосхідний і африканський ринки спочатку були відносно стабільні, оскільки вартість сировини і рівень виробництва в значній мірі не постраждали. Здавалося, що на виробництво та торгівлю базовими оливами не впливало те, що відбувалося в Азії. Хоча побоювання, що в разі поширення інфекції локальні проблеми перетворяться на глобальні, підтвердилися.

Наслідки різняться для різних типів базової оливи. Попит і доступність залишилися позитивними для виробництва продуктів Group l API в регіоні EMEA і Росії. Це переконало постачальників підтримувати ціни на попередньому рівні, а деякі виробники навіть підняли вартість внаслідок зростання цін на нафту та сировину в кінці січня-лютого. Почалося типове цінове відставання між сирою нафтою і базовою оливою, і тільки в березні зниження попиту почало впливати на рівні цін на базові оливи Групи I, вироблені на регіональному рівні. Це збіглося зі зростанням числа випадків зараження в таких країнах, як Італія, Австрія, Франція, Великобританія і Німеччина. На даному етапі Близький Схід і Африка постраждали меншою мірою, але важливо розуміти той факт, що якщо джерела поставок нафти Групи I в Європі та Саудівській Аравії будуть порушені в тій же мірі, що і на ринку Південно-Східної Азії, доступність буде коливатися в залежності від того, чи підтримують потрібний обсяг виробництва нафтопереробні заводи.

На сьогоднішній день в гру вступили й інші чинники, такі як здатність суден переміщати вантажі без обмежень в портах завантаження і відвантаження. Ситуація стала невизначеною. Деякі покупці діяли швидко, щоб придбати базові запаси за поточною ціною в необхідному обсязі. Інші вважали за краще дочекатися зменшення ціни через падіння попиту і, отже, зниження вартості сировини.

Криза, яка намічається на світовому ринку сьогодні прийшлася саме на оливи для промислового сектору. Як правило, їх виробляють з базових олив SN-150, SN-500. Ріст ціни на ці базові компоненти виглядає наступним чином: «Імпортному виробнику, можливо, вдасться деякий час стримувати ціну, але і закордонні виробники з часом також змушені будуть збільшити вартість своєї продукції як в Україні, так і на світовому ринку.»  Такі прогнози дає провідне світове аналітичне агентство Argus, а підтвердженням є стрімко зростаючі ціни на оливу, пакети присадок, пакувальний матеріал та логістичні витрати.

Починаючи з січня 2021 року, такі великі компанії, як ExxonMobil і Petrogal-Canada вже оголосили про збільшення цін на оливи, які вони виготовляють.  Крім того, під час приголомшливого стрибка на базову оливу, тенденція на подорожчання спостерігається і на ринку присадок. Так, з грудня  2020 року Afton Chemical оголосила про те, що скорегує ціни на свої мастильні матеріали і присадки до палива до 8% і більше, з січня 2021 року  Infineum USA оголосив про підвищення цін на присадки до мастильних матеріалів на 6—9%, Lubrizol на 9%, Evonik Industries — 7%. Також  в Американсьому регіоні великий вплив на НПЗ мав зимовий ураган. Компанія Lubrizol повідомляє, що всі об’єкти у штаті Техас, які зазнали впливу зимового шторму, були унеможливлені закуповувати необхідну сировину та здійснювати логістичні послуги.

 

Протягом 2020 року у зв’язку із пандемією коронавірусу значно знизилось виробництво палива, відповідно і базових компонентів. Сьогодні у світі спостерігається гострий дефіцит базових олив. Найближчим часом причин для стабілізації ситуації і повернення до попередньої ціни на базові оливи або тенденції до її зниження, нажаль, немає.  Ситуація дійсно критична. І небезпечна вона для всіх , хто використовує мастильні матеріали, не лише максимальним подорожчанням, але й неможливістю придбати необхідну продукцію ”, — такий прогноз дають сьогодні експерти української асоціації виробників мастильних матеріалів “МАСМА”.

Використані джерела:

1.     https://sintez-oil.com.ua/n311619-defitsit-bazovogo-masla.html

2.    http://www.nefterynok.info/novosti/ukrainskiy-rynok-smazochnyh-materialov-ojidaet-povyshenie-cen-na-60-70

3.    http://www.fin.org.ua/news/1395875

4.    https://www.ukrrudprom.com/news/MASMA_mirovoy_defitsit_bazovogo_masla_diktuet_dalneyshee_udoroga.htmlРобота підприємства в умовах НС. (надзвичайної ситуації)
30.03.2020

Шановні пані і панове!

                Трактуючи здоров’я та життя людей, котрі нас оточують, як найвищу цінність, на час дії карантинних заходів, ТОВ «ЛОКО» працює на нових умовах. А саме: працівники компанії, чия присутність в офісі не є нагально-необхідною, чи ті, котрі користувалися громадським транспортом для доїзду до місця праці, отримали можливість працювати віддалено.

На підприємстві знаходиться мінімально-необхідна кількість осіб, котрі працюють за скороченим графіком.

Попри те, усвідомлюючи факт, що наша продукція має суттєвий вплив на безперебійну роботу ваших підприємств, ми прикладаємо всіх старань щоб і надалі якісно і вчасно поставляти необхідні товари.

Сподіваємось на те, що тимчасові умови, не будуть затяжними та істотно не вплинуть на роботу наших підприємств.

З побажанням здоров’я колектив ТОВ «ЛОКО».

Сезон KIA PLATINUM CUP 2019 завершено!
18.11.2019

    Нікодем Вєржбіцкі найкращий водій першої гонки KIA PLATINUM CUP в Монці!

    Цього року KIA MOTORS POLSKA та ORLEN OIL продовжили співпрацю в рамках проекту KIA PLATINUM CUP, який вкотре зазнав масштабного успіху. Зі слів очевидців, серед яких були і представники фірми «ЛОКО» за час KIA PLATINUM CUP водії мали можливість проїхати майже 700 гоночних кілометрів, а додавання кваліфікації та навчання до цієї кількості перевищило понад 2000 кілометрів. Загалом стартові конкуренти мали можливість змагатись  близько 70 годин!

    Сезон цього року розпочався на Хунгарорінг поблизу Будапешту, пізніше водії змагалися на Red Bull Ring, Під час домашнього туру у Познані, на Slovakiaringu та Автодромі Most.  Боротьба закінчилася на легендарній трасі Монца, що поблизу італійського Мілану.

    Сезон 2019 року ввійшов в історію і, безумовно, належав до одного з найцікавіших чемпіонатів Польщі Kia Picanto. Співпраця  компанії ORLEN OIL та інших партнерів забезпечила найкращі змагання із всіх гонок.

 

ORLEN OIL розпочинає рекламну компанію за участю Роберта Кубіци!
03.09.2019

    1 вересня розпочалась рекламна компанія ORLEN OIL за участю Роберта Кубіци – єдиного в історії поляка Формули 1.  В цілому кампанія спрямована на підвищення рівня обізнаності та формуванні іміджу марки PLATINUM.

    Рекламне відео за участю Роберта можна побачити на ТВП та Polsat TV, а також на тематичних каналах цих станцій. Крім того, вона з’явиться і на сервісах VOD (IPLA, TVP, ZPR, Interia). Кампанія   триватиме 3 тижні.З Днем Незалежності України!
23.08.2019

Прийміть найщиріші вітання з нагоди Дня Державного Прапора України та з Днем Незалежності України!

Саме ці дати нагадують нам про історичний шлях, який пройдений українським народом до заповітної мрії багатьох його поколінь – створення високорозвиненої, незалежної, могутньої та процвітаючої держави.

Від усього серця бажаємо, щоб життя завжди було яскравим і багатим, як кольори нашого Державного стягу: синім і мирним, як небо, та жовто-золотистим, як пшеничні поля України!

Успіхів і плідної праці на благо українського народу. 

Слава Україні! Героям Слава!Чемпіонат Польщі Platinum Rider з Супер Ендуро
20.08.2019

    Впродовж 24-25 серпня в Єлєней Долінє біля Ельблонга відбудеться Чемпіонат Польщі Platinum Rider з Супер Ендуро, змагання вищого класу організоване Варміньським авто-мото клубом. Титульним спонсором події є ORLEN OIL.

    Події Супер Ендуро набувають все більшої популярності в Польщі, збираючи з року в рік все більшу кількість спортсменів та любителів, а також глядачів з усієї країни.

    У Чемпіонаті Польщі PLATINUM RIDER стартуватимуть учасники Чемпіонату Світу: Александр Готковскі, Гжегож Каргул та віце-чемпіон світу 2017/2018 серед юніорів Еміль Ющак. Останній з них їде як до цього у класифікації Чемпіонатів Польщі з найбільшою кількістю виграних етапів.

    25 серпня відбудеться другий етап KTMsklep.pl Enduro Race, який вже після першого дня забезпечить глядачам чергову дозу емоцій. Захід супроводжуватиметься атмосферою пікніка. 

    Одним із спонсорів заходу є ORLEN OIL - виробник PLATINUM RIDER - олив для мотоциклетних двигунів, котрі забезпечують кращу роботу коробки передач при одночасному підтриманні ідеальної чистоти компонентів у будь-яких умовах руху - просте, легкодоступне та практичне рішення для мотоциклістів.
Baja Aragón: Пшигоньський на третьому місці. Гравці команди ORLEN закінчили змагання на іспанському ралі Baja Aragón.
06.08.2019

У 36-му випуску заходу Куба Пшигонський вп’яте втримав третю позицію, Мацей Геммза піднявся на 6 місце в загальній класифікації. Адам Томічек, який зазнав несправності мотоцикла, боровся з технічними проблемами. Мотоциклісти ORLEN Team закінчили змагання на подіумах у класифікації юніорів - Мацей Гімза був 2, Адам Томічек 3.

- В Іспанії ми добре виступили, задоволені подіумом та до кінця боролись з Мартіном Прокопом та Джоаном Ромою. Останній етап був вирішальним, ми виклались на повну.

За 40 км до останнього розділу у нас виникла поломка з насосом, що охолоджує гальма, в певний момент температура гальм сягала близько 200 градусів, машина практично не гальмувала, але нам вдалося це контролювати. Погодні умови були дуже мінливими: від дощу та шторму до спекотної погоди та багато пилу. На маршруті було багато шанувальників, а це завжди мотивує. Маршрут був дуже вузьким, шини та гальма сильно експлуатувались, потрібно було бути обережними збоку дороги, щоб не порізати шину. Я радий, що ми повернулись до гри, - сказав Куба Пшигонський.

Класифікацію автомобіля виграла Орландо Теранова з пілотом Ронні Грауе (MINI John Cooper Works Rally). Серед групи мотоциклістів найкращим виявився Майкл Метге (Шерко).Концентрат чи готовий антифриз? В чому небезпека?
24.07.2019

    Таке запитання можна почути доволі часто. І відповіді бувають абсолютно різними, часто протилежними. Попробуємо і ми дати свою коротку відповідь на це питання.

    Для початку розберемося з визначеннями.

    Концентрат антифризу чи охолоджуючої рідини – це суміш спиртів з облагороджуючими додатками (присадками). В якісних концентратів це, як правило, двоатомні спирти. Наприклад моноетиленгліколь (скорочено МЕГ) чи пропіленгліколь. Температура кристалізації концентрату на такій основі складає приблизно -15°C. Після розбавлення водою цю температуру можна обнизати до -75°C.
       Готовий до використання антифриз – це суміш концентрату розведеного водою. В залежності від пропорції можна отримати необхідну температуру застигання.
І тут напрошується відповідь, що концентрат використовувати є більш раціонально, адже можна самому вплинути на температуру застигання.
Але виявляється не все так просто.
   По-перше. Саме вода є основною причиною різного роду корозій і найбезпечнішої з них – кавітації.
  По-друге. Окрім температури кристалізації не менш важливим показником є температура кипіння і ці величини пов’язані між собою дуже тісно.
Як говорилось раніше, температура кристалізації концентрату становить -15°C, а температура кипіння +85°C. Таких показників для системи охолодження явно замало.
    По-третє. Розбавляючи концентрат ми розбавляємо і наявні в ньому присадки ( антикорозійні, протипінні і так далі), а їх відсоток може складати всього 2% від вмісту концентрату. Тому неточність при розбавленні може мати істотний вплив на експлуатаційні характеристики рідини.
    По-четверте. Розводячи концентрат треба звернути увагу, як саме дотримуватись пропорцій у ваговому чи ємкісному вираженні. По скільки рідини мають різну густину.
Наприклад, 1 кг концентрату антифризу це приблизно 0,93 літри, а 1 кг води це приблизно 1 літр!
    Таким чином, розведення концентрату водою не є такою простою справою, як це може видатись на перший погляд, адже для цього потрібно володіти певними знаннями про характеристики продуктів, мати спеціально підготовлену воду і можливість визначити кінцеві характеристики антифризу. Адже коли ми купуємо готову рідину, то виробник зобов’язаний проінформувати нас про фізико-хімічні властивості продукту, вплив рідини на метали, ущільнювачі, наявність проведених тестів готової рідини.
    Поскільки відповідальність за готовий продукт несе його виробник, а за продукт створений нами самими з двох складників концентрату та води – практично ніхто, моя порада вибирати готовий продукт. І добре коли цей продукт виготовлений у відповідності з нормами чи затвердженими стандартами (наприклад ASTM-D) і пройшов випробування, такі як: 1064-годинний тест з провіркою корозійної дії на метали. Зовсім не погано було б, як би такий продукт володів ще й допусками виробників двигунів чи обладнення.
   
 З побажаннями безаварійної експлуатації
    Петро Король.


Нам 27 років!
16.07.2019

    12 липня 2019 року, фірма «ЛОКО» святкує своє 27 день народження.

    Ми щиро висловлюємо свою вдячність всім: Співробітникам, Партнерам та Клієнтам!

   Дякуємо за те, що ми змогли досягти значних успіхів на ринку мастильних матеріалів, та за те, що ми впевнені в своїх силах та у завтрашньому дні.